Број на хотели во Грција

Chalkidiki (199)   |   Thessaloniki (53)   |   Aetoloakarnania (1)   |   Asprovalta (1)   |   Athens, Attica, Loutraki, isl. Evia, Peloponnese-Corinth (121)   |   Imathia (1)   |   Kalambaka (7)   |   Kastoria (10)   |   isl. Zakynthos (47)   |   isl. Kefalonia (1)   |   isl. Corfu (75)   |   isl. Lefkada (30)   |   isl. Mykonos (10)   |   isl. Thassos   |   Alexandroupolis   |   Kavala (71)   |   Alonissos (4)   |   isl. Patmos (3)   |   isl. Rhodes (49)   |   isl. Samos (1)   |   isl. Santorini (12)   |   isl. Syros (1)   |   isl. Skiathos (3)   |   isl. Skopelos (1)   |   Volos (5)   |   Volos-Pelion (13)   |   Delphi (6)   |   isl. Tinos (1)   |   Olympic Riviera (Pieria) (71)   |   Parga (6)   |   Pella-Aridaia (3)   |   Peloponnese (30)   |   Preveza (15)   |   Komotini (1)   |   Larisa (1)   |   Sivota (4)   |   Florina (1)   |   isl. Kos (4)   |   Crete (276)   |   Ioannina (6)

The Blog

Early Booking Discount понуда од хотел Alexander The Great 4****


ALEXANDER THE GREAT **** KRIOPIGI 210 SOBI             www.papcorp.com
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
421.04-05.06 27.09-31.1006.06-03.07 13.09-26.0904.07-16.07 19.08-12.0917.07-18.08
Double Room GV ( Main Building )45607187
Double Room SV ( Main Building )506685104
Superior Double GV (Annex Building Ground Floor)567490110
Трето лице50%50%50%50%
1 дете од 0-12.99 год.ГратисГратисГратисГратис
Superior Room Side Sea View ( Anex Building )6285101122
Трето лице50%50%50%50%
1 дете од 0-12.99 год.ГратисГратисГратисГратис
Suite Sea View78102136159
Трето лице50%50%50%50%
1 дете од 0-12.99 год.ГратисГратисГратисГратис
Junior Suite Garden View80102136159
Трето лице50%50%50%50%
Четврто лице50%50%50%50%
1 дете од 0-12.99 год.ГратисГратисГратисГратис
2 дете од 0-12.99 год.50%50%50%50%
Single Room GV ( Min Building )5072102144
Минимум престој3557
Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
Опис: базен, детски базен, ресторан, таверна, бар на плажа, кафетерија, бар, пул бар, детско игралиште ,мини маркет, продавница за сувенири,ексклузивен бутик,конфер.сала, перална,ТВ салон,
Соби: балкон, клима, мини бар, ТВ на барање,телефон,радио .Фамилијарните соби се една просторија во бунгаловите наспроти главната згрда.
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62.00 МКД
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2021 25% ПОПУСТ ( УПЛАТА 100% ДО 15.02.2021)
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2021 20% ПОПУСТ ( УПЛАТА 100% ДО 15.04.2021)
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2021 15% ПОПУСТ ( УПЛАТА 100% ДО 15.05.2021)
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.05.2021 10% ПОПУСТ ( УПЛАТА 100% ДО 15.06.2021)
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.06.2021 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 16.09 ДО 31.10.2021
ЗА ПРЕСТОЈ ОД 7 ДО 28 НОЌЕВАЊА 1 БЕСПЛАТНО НОЌЕВАЊE ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ДО 23.05.2021 И ПОСЛЕ 27.09.2021
ПОПУСТИТЕ СЕ КОМБИНИРААТ