Број на хотели во Грција

Chalkidiki (199)   |   Thessaloniki (53)   |   Aetoloakarnania (1)   |   Asprovalta (1)   |   Athens, Attica, Loutraki, isl. Evia, Peloponnese-Corinth (121)   |   Imathia (1)   |   Kalambaka (7)   |   Kastoria (10)   |   isl. Zakynthos (47)   |   isl. Kefalonia (1)   |   isl. Corfu (75)   |   isl. Lefkada (30)   |   isl. Mykonos (10)   |   isl. Thassos   |   Alexandroupolis   |   Kavala (71)   |   Alonissos (4)   |   isl. Patmos (3)   |   isl. Rhodes (49)   |   isl. Samos (1)   |   isl. Santorini (12)   |   isl. Syros (1)   |   isl. Skiathos (3)   |   isl. Skopelos (1)   |   Volos (5)   |   Volos-Pelion (13)   |   Delphi (6)   |   isl. Tinos (1)   |   Olympic Riviera (Pieria) (71)   |   Parga (6)   |   Pella-Aridaia (3)   |   Peloponnese (30)   |   Preveza (15)   |   Komotini (1)   |   Larisa (1)   |   Sivota (4)   |   Florina (1)   |   isl. Kos (4)   |   Crete (276)   |   Ioannina (6)

The Blog

EARLY BOOKING HOTEL ASTERA 4* BANSKO


ASTERA HOTEL – БАНСКО

Хотел Астера се состои од две згради. Просторни и удобни соби, ресторан, бар, куглана, билјард, интернет, СПА (затворен базен, сауна, хамам, масажа), затворен воден парк.

Локација:

На 1 km од центарот на Банско, и на 200 m од Гондола лифт.

Услуга:

  • Полн пансион (FULL BOARD) – појадок, ручек и вечера;
  • Полупансион (HALF BOARD) – појадок и вечера;

Опис на соби

Вкупно: 126 соби:

  • Double (~ 20-25 m ), Apartment 1 bedroom (~ 35 – 50 m), Apartment 2 bedroom (min 4 pax)  (~ 80 – 100 m). Сите соби имаат 2 одделни легла или француски лежај, мини – фрижидер, централно греење, телефон, ТВ, купатило / туш, фен. Тип на дополнително легло: софа. 
  • Double Room: Mаксимум сместување до 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете (под 12 години);
  • Apartment 1 bedroom: Дневна соба, кујна, одделна спална соба. Прилагодено за 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (под 12 години);
  • Apartment 2 bedroom: За минимум 4 лица. Дневна соба, кујна, 2 одделни спални соби. Прилагодено за 6 возрасни или 4 возрасни и 2 деца (под 12 години).