Број на хотели во Грција

Chalkidiki (199)   |   Thessaloniki (53)   |   Aetoloakarnania (1)   |   Asprovalta (1)   |   Athens, Attica, Loutraki, isl. Evia, Peloponnese-Corinth (121)   |   Imathia (1)   |   Kalambaka (7)   |   Kastoria (10)   |   isl. Zakynthos (47)   |   isl. Kefalonia (1)   |   isl. Corfu (75)   |   isl. Lefkada (30)   |   isl. Mykonos (10)   |   isl. Thassos   |   Alexandroupolis   |   Kavala (71)   |   Alonissos (4)   |   isl. Patmos (3)   |   isl. Rhodes (49)   |   isl. Samos (1)   |   isl. Santorini (12)   |   isl. Syros (1)   |   isl. Skiathos (3)   |   isl. Skopelos (1)   |   Volos (5)   |   Volos-Pelion (13)   |   Delphi (6)   |   isl. Tinos (1)   |   Olympic Riviera (Pieria) (71)   |   Parga (6)   |   Pella-Aridaia (3)   |   Peloponnese (30)   |   Preveza (15)   |   Komotini (1)   |   Larisa (1)   |   Sivota (4)   |   Florina (1)   |   isl. Kos (4)   |   Crete (276)   |   Ioannina (6)

The Blog

Kempinski Hotel Grand Arena Bansko 5*Единствен хотел во Бугарија, во сопственост на групацијата Кемпински. Се наоѓа во непосрдна близина на гондолите со директен пристап до ски гардеробите(ski-in/ski-out). Луксузни соби, ресторани, барови, Wi-Fi интернет во целиот хотел, реновиран е во 2018 год. Спа центар од 1200 м2(затворени и отворени базени, арома парно купатило, ледена соба, амам, финска сауна, биосуна, теретана), квалитетна услуга. Идеално место за ексклузивен зимски одмор.
СПА центар (1200 м2)
Со доплата на лице место: 12 соби за третмани (за нега на телото), јакузи, солариум, масажа.
Бесплатно:
Отворени и затворени  базени,арома парно купатило, снежна соба, турско купатило (амам),финска сауна, биосауна, теретана.