Број на хотели во Грција

Chalkidiki (199)   |   Thessaloniki (53)   |   Aetoloakarnania (1)   |   Asprovalta (1)   |   Athens, Attica, Loutraki, isl. Evia, Peloponnese-Corinth (121)   |   Imathia (1)   |   Kalambaka (7)   |   Kastoria (10)   |   isl. Zakynthos (47)   |   isl. Kefalonia (1)   |   isl. Corfu (75)   |   isl. Lefkada (30)   |   isl. Mykonos (10)   |   isl. Thassos   |   Alexandroupolis   |   Kavala (71)   |   Alonissos (4)   |   isl. Patmos (3)   |   isl. Rhodes (49)   |   isl. Samos (1)   |   isl. Santorini (12)   |   isl. Syros (1)   |   isl. Skiathos (3)   |   isl. Skopelos (1)   |   Volos (5)   |   Volos-Pelion (13)   |   Delphi (6)   |   isl. Tinos (1)   |   Olympic Riviera (Pieria) (71)   |   Parga (6)   |   Pella-Aridaia (3)   |   Peloponnese (30)   |   Preveza (15)   |   Komotini (1)   |   Larisa (1)   |   Sivota (4)   |   Florina (1)   |   isl. Kos (4)   |   Crete (276)   |   Ioannina (6)

The Blog

LUCKY HOTEL & SPA 5* Bansko


Lucky Bansko Apart Hotel 5* Deluxe

Хотелот е изграден во традиционале архитектонски стил, голем избор на големи и пространи соби, модерни содржини, барови, ресторан, интернет,лук-сузен СПА центар (теретана, базен со систем за хидромасажа, сауна, џакузи), детски мини клуб. Одличен избор за фамилијарен одмор.

Локација: Хотелот се наоѓа на 450 м од центарот на Банско и на 1.5 км од гондолата. Бесплатен превоз до гондолата и назад.

Услугa: Ноќевање со појадок, Полупансион