MAKEDNOS 3* NIKITI                                www.hotelmakednos.gr
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
501.05-05.06 16.09-01.1006.06-30.06 29.08-15.0901.07-27.0728.07-28.08
SINGLE ROOM
1Ad305968100
1Ad+1ch(0-2)305968100
DOUBLE ROOM
2Ad377384125
2Ad+1ch(0-2)377384125
2Ad+1ch(3-12.99)377384125
DOUBLE ROOM 4 PAX
2Ad+2ch(0-2)377384125
2Ad+2ch(0-2) (3-12.99)377384125
2Ad+2ch(3-12.99)4791105157
TRIPLE STANDARD
3Ad5099114169
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН
SINGLE ROOM
1Ad417079112
1Ad+1ch(0-2)417079112
DOUBLE ROOM
2Ad6097108149
2Ad+1ch(0-2)6097108149
2Ad+1ch(3-12.99)72109120160
DOUBLE ROOM 4 PAX
2Ad+2ch(0-2)6097108149
2Ad+2ch(0-2) (3-12.99)72109120160
2Ad+2ch(3-12.99)93138152203
TRIPLE STANDARD
3Ad84134149204
Мин. Престој2333
Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
Опис: паркинг, отворен базен, WI-FI, бесплатни чадори и лежалки на плажа,детско игралиште,детски базен, ресторан,бар
Соби:клима, САТ ТВ, телефон,сеф,фрижидер,фен,балкон
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62.00 МКД
ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2021
УПЛАТА 10% ВЕДНАШ И 90% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ
2021
1May-5Jun and 16Sep-1Oct: 2 days before arrival 20% charge. In case of non-show 30% charge.
6Jun-30Jun and 29Aug-15Sep: 5 days before arrival 30% charge. From 4 to 1 days before arrival 50% charge. In case of non-show 80% charge.
1Jul-28Aug: From 14 until 8 days before arrival 30% charge. From 7 to 1 days before arrival 50% charge. In case of non-show 80% charge.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *