ASTERA HOTEL – БАНСКО

Хотел Астера се состои од две згради. Просторни и удобни соби, ресторан, бар, куглана, билјард, интернет, СПА (затворен базен, сауна, хамам, масажа), затворен воден парк.

Локација:

На 1 km од центарот на Банско, и на 200 m од Гондола лифт.

Услуга:

  • Полн пансион (FULL BOARD) – појадок, ручек и вечера;
  • Полупансион (HALF BOARD) – појадок и вечера;

Опис на соби

Вкупно: 126 соби:

  • Double (~ 20-25 m ), Apartment 1 bedroom (~ 35 – 50 m), Apartment 2 bedroom (min 4 pax)  (~ 80 – 100 m). Сите соби имаат 2 одделни легла или француски лежај, мини – фрижидер, централно греење, телефон, ТВ, купатило / туш, фен. Тип на дополнително легло: софа. 
  • Double Room: Mаксимум сместување до 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете (под 12 години);
  • Apartment 1 bedroom: Дневна соба, кујна, одделна спална соба. Прилагодено за 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (под 12 години);
  • Apartment 2 bedroom: За минимум 4 лица. Дневна соба, кујна, 2 одделни спални соби. Прилагодено за 6 возрасни или 4 возрасни и 2 деца (под 12 години).

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *