Hotel Ammon Zeus 4*

Hotel Ammon Zeus 4*, Хотелот се наоѓа во близина на остатоците од античкото светилиште посветено на богот Аммон Зеус. На само неколку минути пешки од местото Калитеа. Најголемите и најпознати клубови се наоѓаат на само неколку стотини метри од хотелот. Хотелот е комплетно реновиран 2018г. Сместен е на песочна плажа. Лежалките и чадорите за сонце покрај базен се бесплатни, на плажа со доплата.                    Содржина на хотелот: Рецепција, паркинг (со доплата  дневно во комплексот или  спроти хотелот), room service,rent-a-car, продавница и мини маркет во близина на хотелот, бар на плажа и бар на на базен, мини клуб за деца (4-14г), теретана, аеробик и јога, часови за нуркање(со доплата) .                                                                                                                                                                                                        Сместување: Хотелскиот комплекс располага со 126 сместувачки единици. Сите соби содржат купатило, фен за коса, тераса, фрижидер, телефон, клима уред и SAT TV.                                                                                                                                                                                  Deluxe соби со поглед на градина со површина околу 20m², за сместување на 2-3 особи, содржат француски или два стандардни лежаи и дополнителен лежај.                                                                                                                                                                                                              Deluxe соби со поглед на море со површина околу 20m², наменети за сместување на 2-3 особи, содржат француски или два стандарни лежаи и дополнителен лежај.
Premium deluxe со поглед на градина со површина околу 21m², наменети за сместување за 2-3 особи, наменети за сместување на 2-3 особи, содржат два стандарни лежаи и дополнителен  лежај.                                                                                                                                            Premium deluxe со поглед на море со површина околу 21m², наменети за сместување 2-3 особи, содржат два стандардни лежаи или француски лежај и дополнителен лежај.                                                                                                                                                                             Premium двособни deluxe svite со поглед на море  со површина околу 45m², се наоѓаат на последниот спрат и наменети се за сместување на 2-4 особи. Составени се од дневен боравок(со софа на отварање) и спална соба (опремена со два стандардни лежаи)

 

JET SET TRAVEL

Veljanov Dejan

General Manager

tel: +389 2 61 21 781 
adr: Vasil Glavinov nbr,16 1/6
1000 Skopje, North Macedonia