Chrousso Village 4*

Hotel Chrousso Village 4* Се наоѓа на самиот врв на првиот крак на Касандра во местото Паљури, опкружен со борова шума и маслинови градини. Хотелот се наоѓа на 600м од песочните плажи Ксенија на Касандра. Хотелот содржи: Рецепција,ресторан,продавница,терени за (кошарка,одбојка,тенис),пинг-понг, спортови на вода, snack bar, бар на плажа. Хотелот е составен одм 9 помали згради во кои се распоредени сместувачките единици.Сместување:сите студија и апартмани се убаво дизајнирани, со тераса,SAT TV, snack bar,купатило, фен за коса, клима уред, сеф(со доплата на лице место) и телефон. Студијата се со површина од 23-25 m², наменети за сместување на 2-4 особи, имаат француски лежај или два стандардни лежаии софа лежај. Апартманите  се со површина од 40-45 m², наменети се за сместување на 2-5 особи и се составени од спална соба со француски лежај и дневен боравок со софа на расклопување.Фамилијарна соба Large со површина околу 50m², составена е од дневен боравок со чајна кујна и одвоена спална соба. Наменета е за 2-5 особи и се состои од спална соба со француски лежај или два стандардни лежаи и дневен боравок со софа на расклопување.

JET SET TRAVEL

Veljanov Dejan

General Manager

tel: +389 2 61 21 781 
adr: Vasil Glavinov nbr,16 1/6
1000 Skopje, North Macedonia