Hotel Aegean Melathron 5*

Хотел Aegean Melathron 5* Се наоѓа во Криопиги на 3км оддалеченост од Калитеа. Припаѓа на групата хотели Aegean Star Hotels. Хотелот е составен од 2 централни згради и комплекс од бунгалови од двете страни на патот кои се поврзани со подземен премин. Се наоѓа на самата песочна плажа. Дел од собите се наоѓаат преку патот од плажата, а дел од собите иамаат пристап на плажа преку приватен подземен премин. Хотелот содржи: рецеп-ција, 2 лоби бара, 2 главни ресторани, a la carte ресторан, 3 бара покрај базенот, бар на плажа, мини маркет, продавница за накит, WI FI интернет, спа центар (со доплата), теретана (само за возрасни), вкупно 9 базени во двата дела на хотелот, 2 детски базени, детско игралиште, детски клуб(за деца од4-12 год), аеробик, одбојка на плажа, тениски терени(со доплата). Хотелот располага со 255 сместувачки единици. Сите соби имаат клима, SAT-TV, фрижидер(во Suite-мини бар), телефон, сеф, купатило(када/туш, во некои од собите/ суите џакузи), фен за коса, бањарка и папучи, прибор за спремање на кафе/чај, балок/тераса со сет за седење).

JET SET TRAVEL

Veljanov Dejan

General Manager

tel: +389 2 61 21 781 
adr: Vasil Glavinov nbr,16 1/6
1000 Skopje, North Macedonia
 

Scroll to Top