Hotel Alexander The Great 4*

Хотел Alexander The Great 4*, се наоѓа на 1,5км од местото Криопиги и на 2 км од Калитеа. Хотелот е оддалечен 80м од песочната плажа(една од најубавите на Халкидики), долга е 1,5км. Гостите до плажата може да досдат по скали или со лифт. Содржина: Хотелот е составен од главна зграда и 4 згради од бунгаловски тип. Од хотелски содржини хотлот поседува:рецепција,лоби бар,градина,ресторан, лифт,гардероба,room service (со доплата),услуги за перење и пеглање на алишта,рента кар,паркинг,менувачница,отворен базен,детски базен,детско игралиште,главен ресњторан,снек бар,таверна,бар на базен, ТВ сала,тениски терен,одбојка на плажа,билијард,кошарка,пинг понг,конференциска сала(до 100 особи). Сместување: Хотелот располага со 216 сместувачки единци. Сите соби имаат:купатили(када или туш),фен за коса,балкон/тераса,клима уред,телефонска линија,музички систем, SAT TV.Пристап на интернет,сеф и мини бар.Промо соби со поглед на градина со површина околу  20m², не се реновирани, позиционирани се во главната зграда, наменети за сместување на 2 осби, имаат француски или два лежаи. Стандардни соби со поглед на градина со површина околу 20m², реновирани 2019 год., позиционирани во главната зграда на приземје, наменети за сместување на 2 особи, имаат француски или два лежаи.Стандардни соби со поглед на море со површина околу 22m²,реновирани 2018 год.,позиционирани во главната зграда на приземје, наменети за сместување на 2 особи, имаат француски или два лежаи.

JET SET TRAVEL

Veljanov Dejan

General Manager

tel: +389 2 61 21 781 
adr: Vasil Glavinov nbr,16 1/6
1000 Skopje, North Macedonia
 

Scroll to Top