Hotel Miraggio Thermal Spa Resort 5*

Hotel Miraggio Thermal Spa Resort 5*, Хотелот се наоѓа на 5км од местото Паљури и околу 15км од Пефкохори. Нов хотел кој е отворен 2016г. Хотелскиот комплекс се простира на 14 хектари. Излегува на песковита плажа (Канистро плажа). Лежалки и чадори за сонце на плажа. Пешкири со депозит.
Содржина на хотелот: На гостите на располагање се рецепција, ресторани и барови, 3 отворени базени, мини клуб за деца, детско игралиште, СПА центар (сауна, џакузи, парно купатило, голем избор на масажи и третмани), теретана, терени за тенис, кошарка и мал фудбал, мини маркет, WiFi интернет на јавните делови од хотелот и паркинг.                                                                                                                                                Сместување: Сите соби имаат клима уред, SAT TV, сеф, кад/туш, фен за коса, CD/DVD плеер, телефон, сет за кафе/чај, мини бар,бањарка, опрмен балкон/тераса со сет за седење.                                                                                                                                                                                     Стандард соба со поглед на градина со површина околу 34-36m², пространи и комфорни соби се наоѓаат на приземје со веранда која има излез во градината, наменети за 2-3 особи, имаат француски лежај или два одвоени лежаи и софа лежај.                                                                                                                               Deluxe соба со поглед на градина со површина околу 37-39m², се наоѓаат на приземје со тераса која гледа на убавата хотелска градина има комбинирана дневна и спална соба предвидени за 2-3 особи (француски лежај или два одвоени лежаи).                                                                                              Deluxe соаба со страничен поглед на море со површина од околу 37m², се наоѓаат на приземје или на спрат со тераса која има страничен поглед на море, комбинирана днева и спална соба наменети за 2-4 особи (француски лежај или два одвоени лежаи и софа).                                                                                                 Deluxe соба со поглед на море со површина околу 37-39 m², се наоѓаат на приземје или на спрат со тераса и поглед на море. Комбинирана дневна и спална соба наменети за 2-4 особи (француски лежај или два одвоени лежаи и софа). 
Deluxe соба со поглед на базен со површина околу 37-39m², се наоѓаат на приземје на зградата покрај базњенот.Комбинирани дневна и спална соба наменети за 2-3 особи(француски лежај или два одвоени кревети и софа).                                                                                                                                                    Family соба со поглед на градинаs со површина околу 43-45m², се наоѓаат на приземје со веранда од која има поглед на хотелската градина составени се од отворен дневен боравок со софа и спална соба со француски лежај или два одвоени лежаи наменети за 2-4 особи.                                                                          Club соба со поглед на море со површина околу 37-39m², се наоѓаат на приземје или на спрат со тераса со поглед на море. Комбинирана дневна и спална соба наменета за 2-4 особи (француски лежај или два одвоени лежаи и софа).                                                                                                                                                Club соба со поглед на море и приватен базен со поглед на море со површина околу 37-39m², имаат тераса со приватен базен. Комбинирана днева и спална соба наменета за 2-3 особи (француски лежај или два одвоени лежаи и софа).                                                                                                                             Miraggio suite со поглед на море и приватен базен  со површина околу 79m², се наоѓаат на приземје со тераса која има базен. Имаат дневен боравок со софа и спална соба со француски лежај или два одвоени лежаи наменети за 2-5 особи.
Deluxe suite со приватен базен со површина околу 87-89m², се наоѓаат на приземје или на спрат со тераса која има поглед на море. Suite се на две нивоа со две спални соби меѓусебно поврзани со скали, имаат две купатила и наменети се за 2-5 особи.

JET SET TRAVEL

Veljanov Dejan

General Manager

tel: +389 2 61 21 781 
adr: Vasil Glavinov nbr,16 1/6
1000 Skopje, North Macedonia